Campell Signac (1687 - 1732)

16. yüzyılın din savaşları ve 1648 ayaklanmalarından sonra XIV. Louis (1638 - 1715) 'in tahta çıkması ile saldırgan ve yayılmacı bir politikayla kıtalar arası ticaretin merkezi haline gelen Fransa'da Prisca isimli ticari geminin kaptanıdır.

Bu günkü adıyla Marsilya Vieux Port (Eski Liman) 'da kiremit atölyesi işleten bir ailenin en küçük oğlu olarak büyüyen Campell Signac, bulunduğu bölgenin de cezbediciliği ile denizciliğe merak salmış ve babasının da desteği ile dönemin başarılı kaptanı Gustave Adolphe'in mürettebatına katılmıştır.

XIV. Louis' in kurduğu sömürge imparatorluğu döneminde orduda 2. kaptan olarak birçok başarıya imza atan Campell Signac 1. kaptanlığa kadar yükselmiş ve Fransız monarşisinin sert tutumuna daha fazla hizmet etmek istemeyerek ordudan ayrılmıştır.

Ordudan ayrıldıktan sonra Presca isimli 17 metrelik karavela ile ticari hayatına başlamıştır. Kıtalar arası çeşitli ürünlerin ticaretini yapan Signac, 1732 yılında Atlantik açıklarında yakalandığı fırtınada Presca’nın batmasıyla tüm mürettabatını ve hayatını kaybetmiştir.

Kaptan Signac’ın yaptığı son seferin rotası ve amacı tam olarak bilinmemekle birlikte 25. çuvalın peşinden gittiği yönünde rivayetler vardır.

 

 

Sack No:25, farklı konsepti, ürünlerinin lezzeti ve her noktasında dikkat ettiği kalite standardıyla bugün tüm Türkiye genelinde 3 şubeye ulaşmış olup ailesini her geçen gün daha da genişletmektedir.
 

Kahve hakkında
kısa bilgi...


Kahve, kökboyasıgiller (Rubiaceae) familyasının Coffea cinsinde yer alan bir ağaç ve bu ağacın meyve çekirdeklerinin kavrulup öğütülmesi ile elde edilen tozun su ya da süt ile karıştırılmasıyla yapılan içecektir.

Kahve ağacının ilk bulunduğu yer olan Habeşistan'ın Kaffa yöresinin Arapça karşılığı "qahwah " dır. Araplar bugün bilinen kahveyi henüz tanımıyorken kelime keyif veren içki, şarap anlamında kullanmaktaydı. Bugünkü anlamını 14. yüzyılda kazanmaya başlamıştır. Bu Türkçe'de "kahve"ye dönüşmüş, buradan da Avrupa'da café, caffe, koffie, coffee, koffie, Kaffee şekline gelmiştir.


DOĞURAN
KONSEPT


Sack 25 yatırımcısına konsepte uygun olarak servisin öncesinde, yanında ve sonrasında eklenebilir ürün çeşitliliğini desteklemektedir.

HEDEFLERİMİZ

Sack 25 stratejik ortaklıkları ürün zenginliği lokasyon hassasiyeti kaliteli iş gücü marketinge verdiği önem ve finans gücüyle kahve sektöründeki farkını ortaya koymaktadır.

Sack 25 kahveden zevk alan tüketicilerin kalite ve standartlardan uzak ve yabancı işletmelerin sağlayamadığı sıcaklığı sunmaktadır.

Sack 25, 2017 yılı sonuna kadar 5 noktaya ulaşmayı ve ciro anlamında %130 büyüme hedeflemektedir. Bu oran şubelerin kar marjıyla doğru orantılıdır.